Razredna - 2017/2018

Nagrada na konkursu „Pokrenimo našu decu“

Aqua Viva, brend kompanije Knjaz Miloš, u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Srpskim savezom profesora fizičkog vaspitanja i sporta raspisala je konkurs „Pokrenimo našu decu“.

Cilj programa „Pokrenimo našu decu“ jeste prevencija lošeg držanja, gojaznosti i neaktivnosti kod učenika od 1. do 4. razreda.

Nagradni konkurs je bio namenjen svim osnovnim školama iz Republike Srbije, koje redovno i pravilno primenjuju vežbe iz programa „Pokrenimo našu decu“.

Konkurs „Pokrenimo našu decu“ je bio otvoren u okviru istoimenog programa kojim Aqua Viva, brend kompanije Knjaz Miloš i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, uvode dodatnih 15 minuta svakodnevne fizičke aktivnosti u škole u Srbiji.

Nakon obuke učitelja i uvođenja petnestominutnih vežbi u plan i program za školsku 2017/18. godinu, učiteljii su stekli pravo da konkurišu na konkurs i pokažu, sa svojim učenicima, pored osnovnih modela vežbanja i one koje su sami osmislili. Pošto je u našoj školi organizovana obuka, svi učitelji su prihvatili ovaj model vežbanja i primenjivali.

Na konkursu su se prijavili: učiteljica Ana Gavrilović sa odeljenjem 4-1 i učitelj Zoran Ilić sa odeljenjem 4/3. Nakon pregleda komisije  27.1. 2018. godine stiglo je obaveštenje da su oba odeljenja dobila nagrade.

Nagradjeni radovi

Pripremljeni su sadržajni paketi modernih rekvizita za vežbanje koji će oplemeniti fizičke aktivnosti u našoj školi.

NAGRADNI PAKET - REKVIZITI:

1. Gimnastičke palice 30 kom

- Namenjene različitim gimnastičkim vežbama kako mlađih, tako i starijih uzrasta, pogodne i za vežbanje u vodi.

2. Loptice za razvoj agilnosti (lude loptice) 15 kom

- Idealna za trening agilnosti u svim sportovima.

- Koristi se u treninzima brzine reakcije kao i za oko/ ruka koordinaciju pokreta.

3. Padobran 1 kom. (3,65m prečnik)

- Pogodan za sve grupne aktivnosti, u koje su uključena deca svih uzrasta.

4. Atletski poligon 1 kom.

- Idealan je za škole, sportske klubove, školice sporta i uopšte trening u različitim oblastima.

- Omogućava razvoj snage, brzine, koordinacije, koncentracije i izdržljivosti kod dece svih uzrasta, pa i kod odraslih.

Set se sastoji od:

- 20 kom. plastičnih čunjeva sa rupama, 50 cm visine.

- 6 kom. plastičnih šipki, dužine: 1m, prečnika: 25mm u žutoj boji.

- 12 kom. vijača.

- 1 kom. merdevina za koordinaciju, dužine: 4m.

- 1 kom. pištaljka.

- 3 kom. štafetnih palica.

- 20 kom.plastičnih kolutova, u pet boja: žuta, narandžasta, zelena, crvena, plava.

- 12 kom. kapitenskih traka u dve boje: žuta i zelena.