Razredna - 2019/2020

Časovi plivanja u jesenjem periodu

Svi razredi razredne nastave su u toku septembra i početkom oktobra realizovali časove plivanja na bazenu SRC „Dubočica“ u skladu sa planovima nastave i učenja. Drugaci i trećaci su bili 3 puta, četvrtaci 2 puta, a prvaci su do sada realizovali jedan odlazak, a planiraju još jedan u jesenjem periodu.

Na ovim časovima realizovali su se ciljevi: podsticanje rasta i razvoja, razvijanje aerobne sposobnosti vežbanjem u vodi, zadovoljenje potreba za kretanjem, stvaranje pretpostavki za jačanje zdravlja i razvijanje higijenskih navika i uticanje na socijalizaciju dece putem grupnog vežbanja u vodi.

U toku dvočasovnog boravka, pod nadzorom učiteljica i učitelja, deca su uživala u plivanju i igrama u vodi. Iskusniji plivači su mogli da isprobavaju svoje veštine skakanja i plivanja u velikom bazenu. Učenici su upoznali i članove vaterpolo kluba koji su im pokazali opremu i uputili ih u osnove vaterpolo igre.

Naredni časovi plivanja očekuju nas u prolećnom periodu.