Informator o radu i zaposlenima

Sednica Saveta roditelja od 29.3.2018.

Dnevni red:

1. Razmatranje i usvajanje zapisnika sa prethodne sednice.
  2. Davanje saglasnosti na Pravilnik o merama, načinu i postupku zaštite i bezbednosti učenika OŠ „Svetozar Marković“.
  3. Razmatranje i usvajanje Plana i programa za izvođenje eksurzija za učenike od 5. do 8. razreda , nastavi u prirodi od 1. do 4. razreda i jednodnevnih izleta za školsku 2018/19. godinu.
  4. Imenovanje člana Saveta roditelja u Tim za izradu Školsko razvojnog plana.
  5. Formiranje komisije za izbor najpovoljnijeg ponuđača za izvođenje eskurzija i nastave u prirodi  .
  6. Donošenje odluke o visini dnevnice za nastavnike koji izvode ekskurzije i nastavu u prirodi.
  7. Tekuća pitanja.

Odluke Saveta roditelja

1. Savet roditelja je jednoglasno doneo sledeću

ODLUKU

Usvaja se zapisnik sa prethodne sednice.

2. Savet roditelja je jednoglasno doneo sledeću

ODLUKU

Daje se saglasnost na Pravilnik o merama, načinu i postupku zaštite i bezbednosi učenika u OŠ „Svetozar Marković“.

3. Savet roditelja je jednoglasno doneo sledeću

ODLUKU

Usvaja se - daje se saglasnost na Plan i program izvođenja eksurzija od 5. do 8. razreda , nastave u prirodi od 1. do 4. razreda i jednodnevnih izleta za školsku  2018/19.godinu.

I i II razred, jednodnevni izlet: Leskovac-Prirodnjački centar Svilajnac-Leskovac;

I i II razred, nastava u prirodi: Leskovac, Kopaonik-Brzeće-Leskovac;

III razred, nastava u prirodi: Leskovac, Kopaonik-Brzeće-Leskovac;

IV razred, jednodnevni izlet: Leskovac-Oplenac-Aranđelovac-Leskovc;

IV razred, nastava u prirodi: Leskovac-Zlatibor-Leskovac;

Od I do IV razreda za učenike iz D. Jajine i Kukolovca, jednodnevni izlet: Kukolovce-D. Jajina-Soko Banja-Kukolovce;

V razred, dvodnevna ekskurzija:Leskovac-Kruševac-Manastir Ljubostinja-Manastir Žiča—Kragujevac-Beograd-Leskovac;

VI razred, dvodnevna ekskurzija:Leskovac-Beogra-Fruška Gora-S. Karlovci-Novi Sad-Petrovaradin;

VII razred, dvodnevna ekskurzija:Leskovac-Leskovac-Fruška Gora-S. Karlovci-Novi Sad-Leskovac;

VIII i VII razred, jednodnevna eksurzija: Leskovac –Caričin grad- Vučje-Leskovac;

VIII razred, trodnevna ekskurzija:Leskovac-Fruška Gora-S. Karlovci-Novi Sad-Subotica-Palić-Novi Bečej-Novi Sad-Leskovac.

4. Savet roditelja je jednoglasno doneo sledeću

ODLUKU

Za člana Tima za izradu Školskog razvojnog plana imenuje se Đorđević Milena, 7/4.

5. Savet roditelja je jednoglasno doneo sledeću

ODLUKU

Predstavnici Saveta roditelja u komisiji za izbor najpovoljnijeg ponuđača su : Valentina Tasić, 6/2 i Boban Stojanović, 5/3.

6. Savet roditelja je sa 16 glasova za doneo sledeću

ODLUKU

Dnevnica nastavnika predmetne i razredne nastave je 550,00 dinara bruto po učeniku  za izvođenje nastave u prirodi i ekskurzija.