Predmetna 2017/2018

Čitalački maraton 4

U okviru Čitalačkog maratona izdavačke kuće „Klett“ 8.6.2018. god. održana je četvrta radionica od predviđenih pet. Roman koji je ovoga puta okupio članove Čitalačkog kluba nosi naslov „Neobični đaci“ autora Svetlane Živanović.

Organizator i realizator ove radionice je Milena Stevanović, nastavnik srpskog jezika.

Učenici su bili veoma motivisani da pročitaju ovaj roman, u kome se govori o nestašnim đacima odeljenja VII-2. Obratili su pažnju na moć i snagu udruženih vršnjaka u ovom delu, kao i na razloge zbog kojih su odabrali da se na takav način suprotstave odraslima. Naročito je zanimljiva peripetija romana, kada učenici i nastavnici privremeno menjaju svoje uloge u školi, a što je na kraju doprinelo boljem razumevanju, toleranciji i poštovanju.

Na kraju radionice članovi Čitalačkog kluba došli su do zaključka da je veoma bitno da pažljivo slušamo jedni druge i da je škola važno mesto za odrastanje.